Acta Iuris Stetinensis

Wcześniej: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Acta Iuris Stetinensis

ISSN: 2083-4373     eISSN: 2545-3181    OAI    DOI: 10.18276/ais.2023.44-11
CC BY-SA   Open Access   DOAJ  ERIH PLUS

Lista wydań / 3/2023 (44)
Jerzy Ciapała, Robert Piszko, Agata Pyrzyńska (red.), Dylematy wobec prawa do sądu, Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2022

Autorzy: Katarzyna Jachimowicz ORCID
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Data publikacji całości:2023
Liczba pobrań ?: 58

Czy można w jednej monografii zdiagnozować stan polskiego wymiaru sprawiedliwości, identyfikując przy tym wszystkie jego aktualne problemy, które zagrażają prawidłowemu funkcjonowaniu sądownictwa i które stoją na przeszkodzie realizacji konstytucyjnego prawa obywateli do sądu? Czy można w jednym tomie przedstawić dylematy, przed którymi stoją dziś polscy sędziowie, a które wynikają ze zmian prawnych, które dotknęły Krajową Radę Sądownictwa, Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, sądy powszechne oraz administracyjne? Lektura dzieła Dylematy wokół prawa do sądu, które w 2022 roku nakładem Wydawnictwa C.H. Beck ukazało się na rynku wydawniczym, pozwala twierdząco odpowiedzieć na oba wyżej postawione pytania.