Studia i Prace WNEiZ US

Vorher: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Studia i Prace WNEiZ

ISSN: 2450-7733     eISSN: 2300-4096    OAI    DOI: 10.18276/sip.2018.52/3-05

Liste der Ausgaben / nr 52/3 2018
Zarządzanie talentami jako komponent innowacyjnej kultury organizacji przedsiębiorstw

Autoren: Katarzyna Himstedt
Uniwersytet Łódzki Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Schlüsselbegriffe: zarządzanie talentami kultura organizacji przedsiębiorstw
Data publikacji całości:2018
Seitenanzahl:10 (49-58)
Klasyfikacja JEL: O34

Abstract

W artykule poruszono problematykę zarządzania talentami będącego jednym z komponentów kultury organizacji w przedsiębiorstwie. Ukazano propozycje korzyści wynikających z postawy pracodawcy, który pracowników traktuje jako wartość dodaną w firmie, co pozytywnie przekłada się na tworzenie kultury organizacji. Celem artykułu jest próba ukazania roli procesu zarządzania talentami jako komponentu innowacyjnej kultury organizacji przedsiębiorstw.
herunterladen

Artikeldatei

Bibliographie

1.Adler, N. (2007). Cultural synergy: The management of cross-cultural organizations. W: G. Aniszewska (red.), Kultura organizacyjna w zarządzaniu (s. 44–60). Warszawa: PWE.
2.Berger, A., Berger D.R. (red.) (2010). The Talent Management Handbook: Creating a Sustainable Competitive Advantage by Selecting, Developing and Promoting the Best People. New York: McGraw-Hill Education.
3.Cannon, J.A., McGee, R. (red.) (2013). Talent Management. Warszawa: Wolters Kluwer.
4.Chełpa, S. (2005). Samorealizacja talentów – możliwości i ograniczenia interpersonalne. Warszawa: Instytut Pracy i Spraw Socjalnych
5.Davenport, T.H., Harris, J., Shapiro, J. (2011). Wiedza o pracownikach jako broń konkurencyjna. Harvard Business Review Polska, 6, 95–102.
6.Evans, Ch. (2005). Zarządzanie wiedzą. Warszawa: PWE.
7.Kozioł, L., Piechnik-Kurdziel, A., Kopeć, J. (red.) (2000). Zarządzanie zasobami ludzkimi w firmie. Teoria i praktyka. Warszawa: Biblioteczka Pracownicza.
8.Listwan, T. (2006). Zarządzanie talentami – wyzwanie współczesnych organizacji. W: S. Borkowska (red.), Zarządzanie talentami (s. 28–36). Warszawa: Instytut Pracy i Spraw Socjalnych.
9.Mupepi, M. (2017). Effective Talent Management Strategies for Organizational Success. USA. IGI Global Disseminator of Knowledge. Michigan: Grand Valley State University.
10.Perry, E. (2013). Managing Global Talent. Management Focus – The Magazine of Cranford School of Management, 7, 38–43.
11.Pocztowski, A. (red.) (2010). Zarządzanie talentami w organizacji. Warszawa: Wolters Kluwer.
12.Sikorski, C. (1999). Kultura organizacyjna. Warszawa: Wydawnictwo C.H. Beck.