Studia i Prace WNEiZ US

Wcześniej: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Studia i Prace WNEiZ

ISSN: 2450-7733     eISSN: 2300-4096    OAI    DOI: 10.18276/sip.2017.49/1-29

Lista wydań / nr 49/1 2017
Tomasz Rynarzewski, Katarzyna A. Nawrot, Kamil Zajączkowski, Ewa Cieślik, Potencjał gospodarczy i możliwości rozwojowe Afryki. Polska perspektywa, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 2017

Autorzy: Renata Knap
Data publikacji całości:2017

Podsumowując, ocenianą książkę uważam za wartościowe, kompleksowe źródło wiedzy o gospodarce i problemach rozwojowych współczesnej Afryki, o wysokich walorach poznawczych i aplikacyjnych. Praca może być uniwersalną pomocą wykorzystywaną w kształceniu studentów na polskich uczelniach, a także interesująca lekturą dla szerszego grona czytelników zainteresowanych problematyką pozycji Afryki w globalnej gospodarce. Monografia może być także przydatna w kształtowaniu polityki gospodarczej, tak na poziomie rządu, jak i polskich przedsiębiorstw prowadzących działalność na rynkach afrykańskich.