Ekonomiczne Problemy Usług

Wcześniej: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Ekonomiczne Problemy Usług

ISSN: 1896-382X     eISSN: 2353-2866    OAI    DOI: 10.18276/epu.2016.124-08
CC BY-SA   Open Access   DOAJ

Lista wydań / nr 124 2016
Time and cost competitiveness of inland waterway transport in relation to alternative modes of transport for hinterland of the Szczecin-Świnoujscie port complex (case studies)
(Konkurencyjność czasowa i kosztowa transportu wodnego śródlądowego w stosunku do alternatywnych form obsługi zaplecza zespołu portowego Szczecin-Świnoujście (studia przypadków))

Autorzy: Kasper Jędrzychowski
Maritime University of Szczecin

Dariusz Karkos
Association for Economic Development of the Odra River Basin "TERAZ ODRA"
Słowa kluczowe: żegluga śródlądowa transport wodny śródlądowy Zespół Portów Szczecin-Świnoujście
Data publikacji całości:2016

Artykuł prezentuje analizę konkurencyjności czasowej i kosztowej w trzech gałęziach transportu: drogowym, kolejowym i żegludze śródlądowej. Autorzy starali się wziąć pod uwagę wszystkie koszty związane z transportem. Prezentowane koszty transportu i operacji transportowych pochodzą z kwietnia 2015 roku. Autorzy starali się wykazać przy jakiej klasie drogi wodnej, żegluga śródlądowa będzie konkurencyjna względem innych gałęzi transportu.

1.Wiśnicki, B. (2013). The concept of inland shipping service to the Container Terminal Świnoujscie. Scientific Journals of Maritime University of Szczecin, 35 (107), 161‒167.
2.Wiśnicki, B., Dyrda, A. (2016). Analysis of the intermodal transport efficiency in the Central and Eastern Europe. Naše More ‒ International Journal of Maritime Science & Technology, 63 (2), 43‒47.
3.Wiśnicki, B., Jędrzychowski, K., Jędrzychowski, H. (2015). Conditions for the preparation of the complex transport infrastructure investment illustrated by the Lower Vistula River revitalization (pp. 339‒348). Proceedings of the International Scientific Conference for PhD. Students and Young Scientists MERKÚR 2015, Virt, Slovkia, 3–4.12.2015.