Acta Iuris Stetinensis

Wcześniej: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Acta Iuris Stetinensis

ISSN: 2083-4373     eISSN: 2545-3181    OAI    DOI: 10.18276/ais.2021.35-16
CC BY-SA   Open Access   DOAJ  ERIH PLUS

Lista wydań / 3/2021 (35)
Ogólnopolska konferencja naukowa „Pacjent i personel medyczny wobec technologii informatycznych – aspekty prawne i społeczne” Szczecin, 22 marca 2021 roku

Autorzy: Aleksandra Klich ORCID
Data publikacji całości:2021
Liczba pobrań ?: 314

W dniu 22 marca 2021 roku odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Pacjent i personel medyczny wobec technologii informatycznych – aspekty prawne i społeczne”. Organizatorami tego wydarzenia był przede wszystkim Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, a także Instytut Przedsiębiorczości i Służb Publicznych – Stowarzyszenie. Z uwagi na sytuację epidemiczną spowodowaną wirusem SARS-CoV-2 konferencja odbyła się w formie online, zaś jej tematyka dotyczyła w sposób naturalny barier i trudności, z jakimi borykają się pacjenci i osoby wykonujące zawody medyczne w trakcie pandemii COVID-19. Z ramienia WPiA US organizatorkami były: prof. US dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska oraz dr Aleksandra Klich. Konferencja nie była częścią większego projektu, aczkolwiek była jedną z kilku corocznych konferencji o tematyce prawa medycznego, organizowanych przez prof. K. Flaga-Gieruszyńską oraz dr A. Klich. Konferencja zgromadziła licznych przedstawicieli nauki i praktyki reprezentujących nie tylko prawnicze samorządy zawodowe, ale i samorządy zrzeszające osoby wykonujące zawody medyczne oraz pozostałych przedstawicieli nauk medycznych.