Acta Iuris Stetinensis

Wcześniej: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Acta Iuris Stetinensis

ISSN: 2083-4373     eISSN: 2545-3181    OAI    DOI: 10.18276/ais.2021.33-16
CC BY-SA   Open Access   DOAJ  CEEOL  ERIH PLUS

Lista wydań / 1/2021 (33)
Zbigniew Ofiarski, Indywidualne konta emerytalne. Aspekty podatkowoprawne i organizacyjno-funkcjonalne, Wydawnictwo Difin, Warszawa 2020

Autorzy: Patrycja Zawadzka ORCID
Data publikacji całości:2021
Liczba pobrań ?: 372

Zainteresowanie inwestowaniem w ramach tzw. III filara ubezpieczeń emerytalnych rośnie wraz z obniżką stóp procentowych i towarzyszącym jej spadkiem oprocentowania lokat bankowych. Stopy procentowe bliskie zeru i związana z tym nieopłacalność lokowania pieniędzy w bankach zachęcają coraz więcej osób do inwestowania środków na rynku kapitałowym. Monografia Indywidualne konta emerytalne. Aspekty podatkowoprawne i organizacyjno-funkcjonalne autorstwa prof. zw. dr. hab. Zbigniewa Ofiarskiego już samym tytułem przyciąga czytelnika zainteresowanego prawnymi aspektami funkcjonowania rynku finansowego. Dotychczas w literaturze przedmiotu nie podjęto się bowiem opracowania naukowego tej problematyki w tak kompleksowy sposób.