Acta Iuris Stetinensis

Wcześniej: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Acta Iuris Stetinensis

ISSN: 2083-4373     eISSN: 2545-3181    OAI    DOI: 10.18276/ais.2021.33-14
CC BY-SA   Open Access   DOAJ  CEEOL  ERIH PLUS

Lista wydań / 1/2021 (33)
Karolina Ziemianin, Dowód z zeznań świadka w procesie cywilnym, C.H. Beck, Warszawa 2019

Autorzy: Andrzej Marciniak ORCID
Uniwersytet Łódzki
Data publikacji całości:2021
Liczba pobrań ?: 314

Monografia „Dowód z zeznań świadka w procesie cywilnym” autorstwa Karoliny Ziemianin jest opracowaniem naukowym z zakresu prawa postępowania cywilnego. Wybór problematyki prawnej objętej zakreślonym tytułem jest jak najbardziej trafny z punktu widzenia potrzeb wymiaru sprawiedliwości w sprawach cywilnych. Dowód z zeznań świadka w postępowaniu cywilnym stanowi niezwykle istotny element wielu sądowych postępowań cywilnych, decydujący w sposób istotny o przebiegu i sposobie ich zakończenia. Jest to problematyka o dużej doniosłości nie tylko dla praktyki sądowej, lecz także dla nauki postępowania cywilnego. Występujące w obrębie tej tematyki zagadnienia prawne dotyczą bowiem zarówno kwestii sprawności i efektywności sądowego postępowania cywilnego, jak i potrzeby respektowania określonych prawem podstawowych praw i wolności obywatelskich.